Pytaj, pomagaj, polecaj!


Pomoc

 

Rejestracja

Kliknij na ikonę (zaloguj), która znajduje się w głównym menu. Następnie wybierz jedną z dwóch opcji rejstracji:

1. Rejestracja zwykła - w okienku wybierz przycisk "REJESTRACJA", następnie wpisz potrzebne dane do założenia konta: Nazwa Uzytkownika,  Miejsce zamieszkania, e-mail, Hasło.
Na podany e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny, w który należy kilknąć żeby zakończyć rejestrację.

2. Rejestracja przez facebook - żeby skorzystać z tej opcji należy mieć założone konto na portalu facebok.com. Jeśli posiadamy to wystarczy w okienku kliknąć na przycisk "Zaloguj przez Facebook", zalogować się na swoje konto na stronie facebook.com i potwierdzić pobranie danych potrzebnych do założenia konta. Konto zostanie utworzone automatycznie, bez konieczności aktywacji konta.

 

Zadawanie pytań

 Na każdej stronie widoczne są rubryki, które umożliwiają użytkownikom zadawanie pytań.

- Wpisz pytanie... - rubryka oznaczona symbolem  umożliwia wpisanie treści pytania. Pytanie powinno mieć następującą formę "Gdzie w (nazwa miasta)..." Gdy wykorzystamy maksymalne miejsce na pytanie, pojawi nam się okienko "Dodatkowa treść" gdzie możemy szczegółowo opisać pytanie.

Zadawać pytania mogą tylko poprawnie zarejestrowani użytkownicy.

- Dodatkowa treść - po kliknięciu w przycisk  możemy napisać więcej szczegółów, a także zmieśćic obrazek (.jpg, .png, .gif) lub film (link z youtube, vimeo).

- Wpisz tagi... - w rubryce oznaczonej symbolem   wpisujemy tagi, które umożliwią innym użytkownikom wyszukanie naszego PRZYKŁAD: jeśli zadamy pytanie "Gdzie w Kielcach zjem najlepsza pizzę", nasze tagi powinny wyglądać następująceo: pizza, pizzeria, jedzenie, fastfood. Pod czas pisania pojawią nam się podpowiedzi.

- Miasto... - w rubryce oznacoznej symbolem   wpisujemy miasto, do której odnosi się nasze pytanie. Wystarczy zacząć pisać pierwsze litery, po czym pojawią nam się podpowiedzi.

- IKONY - Zaznacz odpowiednią ikonkę jeżeli zależy ci na: JAKOŚCI , CENIE , CZASIE REALIZACJI

 

Gdy wszystkie rubryki zostały poprawnie wypełnione możemy kliknąć przycisk ZAPYTAJ. Nasze pytanie pojawi się od razu na stronie głównej.

Przed zadaniem pytania upewnij się czy już nie zostało zadane przez innego użytkownika. Możesz to dokonać dzięki wyszukiwarce pytań. Pomoc w obsłudze umieszczona jest poniżej.

 

Wyszukiwanie pytania

Na każdej stronie została umieszczone rubryka oznaczona symbolem  , która umożliwa szybkie wyszukiwanie pytań. W danej rubryce możemy wpisać tagi dotyczące rzeczy, miejsca, itp., które chcemy znaleźć.

PRZYKŁAD: Jeżeli szukamy pytanie odnośnie najlepszej pizzeri w Krakowie wystarczy wpisać tagi: pizza, kraków.

Możemy również przeszukiwać całe miasto poprzez naciśniecię przycisku  i wybranie interesującego Nas miasta.

 

Odpowiadanie na pytania

Jeśli na jakieś pytanie znamy odpowiedź to w szybko sposób możemy umieścić ja pod pytaniem. Wystarczy, że klikniemy w przycisk  (Odpowiedź) i uzupełnimy rubryki:

- Nazwa miejsca - nazwa miejsc np. Centrum Handlowe Wola Park.

- Adres - adres należy wpisać w następujący sposób: ulica nr bud/lok, miasto, kraj PRZYKŁAD: Henryka Sienkiewicza 38, Kielce, Polska. 

UWAGA! Po wpisaniu kilku pierwszych liter, pojawią się podpowiedzi. W miarę możliwośći prosimy o podawanie dokładnych adresów wraz z numerem budynku. Nie umieszczemy w adresie kodu pocztowego i nazwy miejsca.

- Telefon - np. +48 669 399 744 , zamiast numeru możemy również podać adres e-mail.

- Informacje dodatkowe do odpowiedzi - W tej rubryce możemy napisać dodatkowe informacji takie jak, na którym piętrze znajduje się sklep, w jakich godzinnach jest otwarte, cena usług, czy skorzystaliśmy z nich, link itp.

WYMAGANYM POLEM JEST TYLKO: - Informacje dodatkowe do odpowiedzi - (min. 10 znaków)

 

Komentowanie odpowiedzi

Jeśli, któraś z odpowiedzi jest błędna lub masz swoje zdanie na temat danej usługi, miejsca itp. możesz ją skomentować klikająć w przycisk (skomentuj). Znajduje się przy każdej Odpowiedzi.

 

Zgłoś SPAM

Jeśli, któraś odpowiedź lub komentarz nie jest związane z pytaniem lub jest obrażliwa, natychmiast należy zgłośić to administratorm strony poprzez kliknięcie przycisku  (Zgłoś spam). Znajduje się przy każej Odpowiedzi i Komentarzu.

 

TOP 10

- PYTANIA - W tabeli pokazane są najlepiej oceninane pytania. Żeby ocenić pytania należy kliknąć na ikonę  (kciuk w górę), która znajduje się po lewej stronie każdego pytania.

- PYTAJĄCY - 10 użytkowników, którzy zadali najwięcej pytań.

- ODPOWIADAJĄCY - 10 użytkowników, którzy uzyskali najwięcej punktów za udzielone odpowiedzi lub wygrane w konkursach EXTRA. Żeby oddać punkt na odpowiedź wystarczy kilknąć na ikonki znajdujące się przy każdym pytaniu: plus +1pkt  , minus -1pkt

 

Geolokalizacja - Nawigacja

Do każdego pytania jest wczytywana mapa ze zaznaczonymi punktami. Punktami na mapie są podane miejsca przez użytkowników w odpowiedziach.

Po kliknięciu na wybrany punkt wyświetli się nazwa miejsca o raz link pt. NAWIGUJ, który poprowadzi Cię z obecnego Twojego położenia do wybranego miejsca.

Pamiętaj, żeby UDOSTĘPNIĆ SWOJE POŁOŻENIE. Przy otwarciu każego pytania pojawi nam się o Udostępnienie swojego położenia. Zalecana opcją jest zaznaczenie udostępnienia zawsze.

Gdy korzystamy z geolokalizacji na komputerze to po naciśnięciu linku NAWIGUJ przejdziemy do strony maps.google.pl gdzie będzie zaznaczona trasa do wybranego miejsca, natomiast gdy korzystamy z telefony lub tableta będziemy mieć do wybory maps.google.pl lub inne zainstalowane na urządzeniu aplikacje, które posłóżą za nawigację.

 

 

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 1. Kto może wziąć udział w konkursie?
-
Każda osoba, która poprawnie założyła konto na portalu www.gdziewpolsce.pl

 
2. Kiedy mogę odebrać nagrodę?
- Nagrodę możesz odebrać po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów, patrz zakładka KONKURS


3. Jak zdobyć punkty EXTRA?
- Punkty EXTRA można zdobyć biorąc udział w konkursach umieszczanych na oficjalnym fanpage u naszej strony, link: https://www.facebook.com/gdziewpolscepl


4. Czemu nie dostałem linku aktywacyjnego?
- Wiadomość z linkiem aktywacyjnym trafia do folderu SPAM. Prosimy o sprawdzenie tego folderu. Jeśli tam również nie ma linku aktywacyjnego to prosimy o skorzystanie z opcji "prześlij ponownie link aktywacyjny", który znajduje się w zakładce ZALOGUJ


5. Czemu nawigacja/geolokalizacja prowadzi mnie od centrum miasta?
- Prawdopodobną przyczyną jest nie udostępnienie swojego położenia. Żeby to zrobić odśwież stronę, a gdy pokaże się pytanie w górnym lewym rogu o udostępnieniu kliknij, że się zgadzasz.
- Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego to twoje położenie będzie zawsze w centrum miasta.

 

 

 

Wyjazdy studenckie

Top 10

ostatnie